Locatie
Stadsmuseum Grave / bibliotheek GraveTrompetterstraat 2
5361 ER Grave
Meer informatie
Frank Haans, ervaren bouw- en architectuurhistoricus geeft op 18 mei een lezing over Jugendstil in de bibliotheek van Grave. Deze stijl, die afrekende met de historische stijlen en tradities is bekend geworden onder verschillende namen: Jugendstil, Art Nouveau, Wiener Secession, Modernista.
Europa was op de springplank van de nieuwe eeuw toe aan iets nieuws en de Jugendstil kwam tussen 1890 en 1910 tot bloei in meerdere grote steden, waaronder Glasgow, Brussel, Parijs, Wenen, Barcelona, Riga. Uit voorbeelden van deze nieuwe kunst in de hier genoemde steden wordt duidelijk hoe veelvormig deze stijl feitelijk was. Wat alles samen smeedde was het verlangen naar een nieuwe beeldtaal, een hevig verlangen naar het moderne.
In het tweede deel van de lezing keren we terug naar Nederland en zoomen we uiteindelijk in op het recent weer volledig in ere herstelde pronkjuweel Jachtslot Mookerheide en werpen we als uitsmijter nog kort een blik op de spaarzame voorbeelden van deze stijl in Grave.




