Organisatie
Stichting Beeldentuin en Heemtuin Cuijk
Locatie
Kerkstraat 125431 DS Cuijk
Meer informatie
Le Voyage – een reis in lino.
Al ruim 25 jaar maak ik met veel passie linosnedes. Onder de naam Atelier Artimani ontstaan mijn eigen ontwerpen, die ik stuk voor stuk met de hand afdruk op prachtig handgeschept papier.
Geen drukpers, maar puur handwerk.
Een linoafdruk maken is een bijzonder en intensief proces. Een ontwerp begint op papier en wordt vervolgens overgebracht op linoleum. Ja, het materiaal dat je misschien kent als vloerbedekking in scholen en zorgcentra. Met watervaste stift maak ik het ontwerp zichtbaar, waarna het echte precisiewerk begint.
Bij linoafdrukken worden positief en negatief omgedraaid. Dat betekent goed nadenken én vooruitkijken, want tijdens het gutsen is een foutje snel gemaakt… en terugdraaien kan niet meer. Met veel geduld en precisie ontstaat zo langzaam de uiteindelijke linosnede.
Daarna rol ik de plaat in met drukinkt op waterbasis en druk ik iedere afdruk met de hand op handgeschept papier. Juist dat volledig ambachtelijke karakter spreekt mij zo aan. Het materiaal, het proces en het feit dat je deze techniek eigenlijk overal kunt beoefenen, maken het voor mij bijzonder.
Le Voyage
Voor deze expositie laat ik een ruime 15-tal linoafdrukken zien onder de titel Le Voyage – de reis.
Een reis door mijn werk, mijn ideeën en mijn ontwikkeling als kunstenaar. De onderwerpen zijn divers en hebben vaak een diepere betekenis. Maar uiteindelijk is het aan u: wat ziet u erin? Wat raakt u? En vindt u het mooi?
Misschien ontdekt u iets wat ik er zelf niet in heb gezien.
De werken laten zien waar ik vandaan kom en tegelijkertijd waar deze reis naartoe kan gaan. Want één ding weet ik zeker: de toekomst zal uitwijzen hoe ver deze reis mij nog brengt.
Ik verheug me erop u te mogen begroeten en u persoonlijk te vertellen hoe mijn linoafdrukken tot stand komen.
U bent van harte welkom!
Mariëtte Nieuwveld
Atelier Artimani




