Kader Abdolah te gast in Boek & Praat

Nieuwsbericht van maandag 26 oktober 2026

In de serie Boek & Praat van Schouwburg Cuijk en BiblioPlus interviewt journalist Eric Reijnen Rutten een bekende schrijver aan de hand van diens favoriete muziek. Op zondag 1 november is Kader Abdolah te gast, van wie op 29 oktober de nieuwe roman ‘Jezus’ verschijnt.
Kader Abdolah is een Nederlands-Iraanse auteur en dichter. In 1988 kwam hij als politiek vluchteling naar Nederland. Voor zijn werk gebruikt hij zijn heimwee en herinneringen aan zijn vaderland en familie als inspiratie.

Oeuvre

Zijn eerste verhalenbundel, ‘De adelaars’, werd bekroond met de belangrijke debutantenprijs het Gouden Ezelsoor. Daarna volgde diverse romans en verhalenbundels die vertaald en bekroond werden. ‘Het huis van de moskee’ (2005), een kleurrijke en indrukwekkende roman over een familie in Iran, betekende zijn doorbraak bij het grote publiek. 

Tijdens Boek & Praat zal ook de allernieuwste roman van Abdolah worden besproken, getiteld ‘Jezus’. De roman beschrijft het verhaal van de even persoonlijke als meeslepende reis die Kader Abdolah maakte, op zoek naar de ware Jezus.

Muziek

De muziek wordt deze keer verzorgd door het duo The Millsgate Brothers, dat met zang en gitaar de favoriete muziek van Kader Abdolah gaat vertolken: muziek van Leonard Cohen, Pink Floyd en Bob Dylan. 

Boek & Praat met Kader Abdolah is op zondag 1 november om 15.00 uur in Schouwburg Cuijk. Kaarten zijn verkrijgbaar via schouwburgcuijk.nl. Leden van BiblioPlus krijgen €2,50 korting.