Bijeenkomst Karmel: Titus Brandsma en de Evangelische Peerle
zaterdag 11 februari 10:30
In het Karmelcentrum te Boxmeer
Data:
14-01-2012
28-01-2012
11-02-2012
Dag(deel): Zaterdag
Tijd: 10.30 uur -15.00 uur
Begeleiding: Susan van Driel o.carm.
Kosten: Euro 7,50 per dag
Titus Brandsma en de Evangelische Peerle
Titus Brandsma heeft een groot deel van zijn arbeidzame leven besteed aan de bestudering van middeleeuwse mystieke geschriften. Vooral de mystiek van de Nederlanden had zijn grote liefde.
In de laatste jaren van zijn leven was De Evangelische Peerle het boek waar hij een speciale voorliefde voor had. Hij heeft over dit geschrift gemediteerd en hij heeft er over geschreven. Hij noemde het een boek ‘van hoge mystiek’. Maar tegelijk vond hij het een boek dat eigenlijk door iedereen die God zoekt, gelezen zou moeten worden.
De schrijfster van het boek spreekt uit eigen ervaring over het verlangen van de mens naar God en over de grote liefde die God voor iedere mens heeft. Een leven lang heeft zij naar God gezocht en op het eind van haar leven wil zij haar ervaring en wijsheid doorgeven aan de Godzoekers die na haar komen.
De Evangelische Peerle bestaat uit drie delen. Op drie zaterdagen lezen we teksten uit dit geestelijk werk en uit wat Titus Brandsma over de Peerle heeft geschreven. We leren hoe we dit geschrift kunnen verstaan. Hierna wisselen we in gesprek uit wat dit voor betekenis kan hebben voor onze eigen geestelijke weg.